Lemaly

Všetko pre šport, relax a pohodu

Lavička na cvičenie HS-2040HB

Lavička na cvičenie HS-2040HB

Cena: 77.00 EUR

Tréningová lavica HS-2040HB značky Hop-Sport je univerzálna a funkčná  lavica určená na cvičenie s veľkou činkou alebo s činkami. Vďaka nastaveniu opierky hlavy a operadla môže byť lavica rovná alebo sklonená, takže môžete vykonávať cviky pre rôzne svalové skupiny.

Robustná konštrukcia poskytuje nosnosť až do 150 kg.

Možnosť rýchleho zloženia

Vybavenie určené na domáce cvičenie by malo byť v prvom rade funkčné. Lavica HS-2040HB má systém rýchleho skladania – stačí uvolniť otočné gombíky na hlavnom ráme a lavica sa zloží do kocky (ako na obrázku). Vďaka tomu  môžete zariadenie rýchlo zložiť a schovať na vhodné miesto po ukončenom tréningu.

Viacúrovňové nastavenie

Konštrukcia a možnosť nastavenia jednotlivých prvkov lavice HS-2040HB zaručujú maximálne pohodlie a presné prispôsobenie zariadenia podľa výšky a druhu cviku. Vďaka tomu sa aj doma budete cítiť ako  v profesionálnej posilňovni. Uhol operadla je možné nastaviť v  úrovniach – od 0  do 90 stupňov. Lavica môže byť takisto nastavená aj do roviny. . 3-stupňové nastavenie opierky hlavy (každých 5 cm) umožňuje prispôsobiť nastavenie podľa výšky cvičenca.

Odolná konštrukcia

Tréningová lavica HS-2040HB sa vyznačuje silnou a stabilnou štruktúrou. Všetky prvky lavice sú odolné a zaručujú, že zariadenie vám bude slúžiť mnoho rokov. Operadlo a sedadlo lavice sú vyrobené z niekoľkých vrstiev: drevená doska, hrubá a mäkká pena a odolné čalúnenie s efektom  kože. Vystužené oceľové profily a hrubé plechy, ktoré spájajúce jednotlivé prvky lavice zaisťujú odolnosť zariadenia a bezpečnosť počas tréningu. 

Nastavenie opierky hlavy

4-stupňové nastavenie opierky hlavy každých 5 cm umožňuje prispôsobiť lavicu výške cvičiaceho.

Ochranné gripy

Na zakrytie nožnej blokády boli použité kvalitné, penové gripy. Chránia citlivé miesta pri silových cvičeniach. Ochranné penové gripy majú pórovitú štruktúru, sú rýchloschnúce a poskytujú stabilitu a pohodlie počas tréningu.

Lavica HS-2040

Príkladové cvičenia:

Barbell Press v ľahu  – tento cvik zapája do práce prsný sval,  tricepsový sval ramena, predný deltový sval a predný zubatý sval.
Barbell Press v ľahu v pozitívnom sklone – toto cvičenie zapája do práce predovšetkým väčší prsný sval, hlavne jeho kľúčnu kosť, prednú časť deltového svalu a trojhlavý sval ramena, predný zubatý sval a malý prsný sval.
Motýlik s činkami na rovnej lavici – tento cvik zapája do práce hlavne prsný sval. Vďaka použitiu dlhšej páky v pohybe tento cvik silne naťahuje sval, čo ovplyvňuje tzv otváranie hrudníka, teda zlepšuje naše vertikálne držanie tela.

Tréningová lavica HS-2040HB nie je určená len na tréning hrudníka. Vďaka nastaveniu chrbtovej opierky môžete trénovať aj iné svalové skupiny:

Veslovanie s činkou v kľaku na rovnej lavici (svaly chrbta) – toto cvičenie zapája do práce predovšetkým široký chrbtový sval, okrúhly sval, väčší deltový sval (jeho chrbát), paralelogramový sval, trapézový sval, ako aj biceps, brachio-radiálne a šikmé svaly brucha.
„Brušáky“ – možnosť nastavenia kladiek pre blokádu chodidla a kolien, umožňuje pohodlne vykonávať tzv. klasické kľuky v polohe hlavou dole. K práci aktivujeme priamy brušný sval. Negatívny sklon spôsobuje väčšie zapojenie do práce brušných svalov vplyvom gravitačnej sily. Po úprave tohto cviku, ktorým je pridanie zákrutu trupu v poslednej fáze pohybu, sa do práce zapojí aj šikmý brušný sval.
Zdvíhanie rúk dopredu s činkami v ľahu na zadnej strane lavice – pri tomto cvičení sú zapojené hlavné svaly ramena (zadný deltový sval) a hornej časti chrbta (lichobežník).

Technické údaje:

Výrobca: Hop SportModel: HS-2040 HBZáručná doba: 24 mesiacovÚčel: na domáce použitie, na samostatnú montážNávod na použitie: ánoRozmery balíka (D x Š x V): 60 x 34 x 40 cmMaximálne rozmery (D x Š x V): 160 x 33 x 122 cmRozmery lavice po zložení (do tvaru „kocky“): 75 x 33 x 48 cmKonštrukcia: oceľ, práškovo lakovanáCelková hmotnosť: 14 kgMaximálne zaťaženie: 150 kgProfil hlavných konštrukčných prvkov: 40 x 40 mmNastavenie sedadla: nieNastavenie dĺžky opierky hlavy: 4-úrovňové, každých 5 cm.Výška operadla s opierkou hlavy: 69 cm, po nastavení výšky: 74, 79 alebo 84 cm (každých 5 cm)Nastavenie uhla operadla: 4 úrovne, uhly – 0, 30, 60 a 85 stupňovRozmery sedadla: 55 x 26,5 cmRozmery operadla: 55 x 26,5 cmRozmery opierky hlavy: 10×26,5…