Lemaly

Všetko pre šport, relax a pohodu

Tréningová lavica HS-1075 Pro

Tréningová lavica HS-1075 Pro

Cena: 189.00 EUR

Tréningová lavica HS-1075 značky Hop-Sport je určená na tréning s veľkou činkou alebo s činkami. Širokú škálu možností lavice dopĺňa modlitebník, motýlik na ruky a posilňovač nôh. Lavica umožňuje precvičiť svaly hrudníka, ramien, tricepsu, predlaktí a nôh.

Pevné prevedenie a hrubé oceľové profily (5 cm) zaistia bezpečnosť pri cvičení a odolnosť konštrukcie po dlhé roky a vďaka práškovému lakovaniu bude lavica pôsobiť esteticky. Zariadenie je vybavené výškovým nastavením stojanov, modlitebníkom, operadlom a posilňovačom nôh.

Odolná konštrukcia

Stabilná a pevná konštrukcia tréningovej lavice je základom. Lavica HS-1075 bola navrhnutá s ohľadom na vašu bezpečnosť. Operadlo a sedadlo lavice sú vyrobené z niekoľkých vrstiev: doska, hrubá pena, ktorá je pohodlná pri cvičení, a odolné čalúnenie s efektom prírodnej kože. Oceľové profily a hrubé plechy spájajúce jednotlivé prvky lavice sú pevné a odolné, čo zaisťuje stabilitu a životnosť zariadenia. Čalúnenie lavice je vyrobené z PVC materiálu, vo vnútri je vyplnené polyuretánovou penou.

Motýlik

Špeciálny mechanizmus tzv motýlik, teda rotujúce rukoväte na oboch stranách lavice, umožňuje vykonávať rozpažky. Je to veľmi efektívne cvičenie používané pri formovaní svalov hrudníka. Vzdialenosť medzi rukoväťami je nastaviteľná v 3 krokoch.

Posilňovač nôh

Posilňovač nôh umožňuje izolované precvičenie svalov nôh – najväčších svalov v ľudskom tele. Zanedbanie tejto časti svalov v silovom tréningu je častou chybou, vďaka tejto časti lavice je jednoduchšie sa motivovať k takýmto cvikom. Vďaka možnosti nastavenia  si ho môžete ľahko prispôsobiť svojim potrebám.

Nastaviteľné stojany

V tejto lavici môžete nastaviť výšku stojanov, čo vám umožní prispôsobiť tréningovú lavicu vašim individuálnym potrebám. Výškové nastavenie stojanov je možné v 5 krokoch.

Modlitebník

Modlitebník zaručuje veľkú rozmanitosť tréningu bicepsu, môžete ho použiť na precvičenie svalov ramien v izolovanej polohe. Mierne sklonená poloha modlitebníka vám umožňuje uľaviť chrbtu a podpora lakťov vám umožňuje vykonávať celý rad pohybov. Výšku modlitebníka je možné  nastaviť. V tomto modeli má modlitebník bezpečnostný prvok – špeciálne rukoväte na odloženie činky.

Nastavenie operadla

Výhodou tohto modelu je možnosť 7-stupňového nastavenia uhla operadla – je možné ho rozložiť „na plocho“ alebo aj do záporného uhla. Pri zápornom sklone sa zapoja do práce svaly  hrudníka  a tricepsu a deltové svaly. Nastavenie operadla je zaistené nastavovacím gombíkom – môžete si byť istí, že počas cvičenia nezmení polohu.

Organizácia priestoru

Lavička HS-1075 je multifunkčná, čo vám dáva veľa tréningových možností. Jednotlivé prvky lavičky, modlitebník, motýlik, legpress, zdvih a aretácia nôh sú poskladané tak, aby nezaberali veľa miesta a aby ste mohli ľahko meniť tréningové pozície. Náradie, ktoré sa pri cvičení nepoužíva, je možné odložiť na špeciálne pripravené miesta za operadlom lavice.

Profil

Lavica je vyrobená z veľmi odolných oceľových profilov  50 x 50 mm. Vďaka nim je celá konštrukcia stabilná a pevná, vhodná na silový tréning.

Ochranné gripy

Blokáda na kolená a nohy, ako aj päty sú pokryté penovými gripmi, to znamená hrubou špongiou. Vďaka tomu sú citlivé miesta kosti chránené pred otlakmi a odreninami. Gripy sú veľmi odolné, majú pórovitú štruktúru a sú rýchloschnúce.

Technické údaje: 

Výrobca: Hop-Sport
Model: HS-1075 Pro
Návod na použitie
Záručná doba: 24 mesiacov
Účel: na domáce použitie, na samostatnú montáž
Rozmery balíka: 1/2: 119 cm x 53 cm x 17 cm
Rozmery balíka: 2/2: 53 cm x 43 cm x 23 cm
Celková hmotnosť: 39 kg
Konštrukcia: oceľ, práškovo lakovaná
Hlavný profil: 50 x 50 mm
Rozmery rozloženej lavice [D x Š x V]: 195 cm x 140 cm x 120 cm
Rozmery modlitebníka: 45 cm x 28 cm
Úprava modlitebníka: max 87,5 cm, 4 úrovne
Prípustné zaťaženie stojanov: 150 kg
Max. hmotnosť používateľa: do 120 kg
Rozmery operadla: 80 cm x 28 cm
Rozmery sedadla: 28 cm x 28 cm
Nastavenie uhla operadla: 7-stupňové
Výška stojanov [min – max]: 92 – 112 cm, 5 úro…