Lemaly

Všetko pre šport, relax a pohodu

Puškohľad Strike Eagle 1-8x 24 AR-BDC3 (MOA) Vortex® (Farba: Čierna)

Puškohľad Strike Eagle 1-8x 24 AR-BDC3 (MOA) Vortex® (Farba: Čierna)

Cena: 638.00 EUR

Puškohľad sa na zbraň upevňuje namiesto štandardných mieridiel a na rozdiel od nich dokáže cieľ priblížiť, respektíve zväčšiť. Vďaka tomu uľahčuje mierenie aj na dlhšie vzdialenosti. Tento konkrétny model od spoločnosti Vortex dokáže cieľ priblížiť až osemkrát.

Lepšia viditeľnosť vďaka podsvieteniu

Ide tak v zásade o ďalekohľad, ktorý je ale vybavený zámerným krížom, ktorý je navyše podsvietený, takže sa vám bude strieľať lepšie aj v horších svetelných podmienkach. Zámerný kríž navyše s rastúcim či klesajúcim priblížením nemení veľkosť!

Spracovanie, čo vydrží

Telo puškohľadu je vyrobené z odolného materiálu, konkrétne z kvalitného hliníka leteckej úrovne, a navyše aj dobre vyzerá. Všetko dotvára čierno eloxovaný povrch, ktorý je matný a pridáva puškohľadu ďalšiu úroveň ochrany. Navyše vďaka matnému prevedeniu nemusíte riešiť nežiaduce odlesky, ktoré by prípadnú korisť mohli odradiť.

Skutočné 1x zväčšenie

Tento nový model Strike Eagle sa dočkal mnohých vylepšení, vrátane skutočného 1násobného zväčšenia. Ideálna je pre taktickú aj športovú streľbu a tiež na lovecké účely. Vďaka tomu, že sa jedná o optiku v druhej fokálnej rovine, nedochádza k zmene veľkosti kríža s nastaveným zväčšením.

Optika s viacerými stupňami ochrany

Jednotlivé prvky optického mechanizmu vrátane šošoviek disponujú úpravou, ktorej výrobca hovorí fully multi-coat a navyše vďaka extrémne vysokému prenosu svetla prinášajú skvelú kvalitu obrazu. Vonkajšie šošovky sú navyše ďalej chránené špeciálnou ochranou ArmorTek, vďaka ktorej sú odolnejšie voči poškriabaniu aj oleju a ďalším nečistotám.

Moderné technológie pre jasný obraz

Vyvážená moderná technológia garantuje úplne jasný obraz, ktorý sa môže pýšiť vysokým kontrastom, ostrými kontúrami a prirodzenými farbami. Vďaka tomu okom cez optiku puškohľadu uvidíte prakticky presne to, čo sa skutočne nachádza vo vašom zornom poli.

Zaostrovanie ide ľahko

Puškohľady Strike Eagle od spoločnosti Vortex sa všeobecne ovládajú veľmi ľahko. Súčasťou balenia je aj zoomovacia páčka, ktorú si môžete na puškohľad voliteľne namontovať a v tom prípade vám uľahčí zaostrovanie.

Jednoduchosť ovládania

Zaostrenie puškohľadu je regulované otočným prstencom na očnici a vy tak môžete ostrosť prispôsobiť presne vášmu oku. Ďalší prstenec sa nachádza na hlave puškohľadu a regulujeme ním požadované zväčšenie. Ďalším ovládacím prvkom je komín s kolieskami, kde tým ľavým regulujeme stupeň osvetlenia, pravým stranovú korekciu čiže windage a hornú výškovú korekciu, čiže elevation.

Zámerný kríž AR-BDC3

Zámerný kríž čiže reticle pri puškohľade Strike Eagle má označenie AR-BDC3 a uľahčuje streľbu až do vzdialenosti 650 yardov (takmer 600 metrov). Kompatibilný je hlavne s kalibrami .223/5,56 mm a .308/7,62 mm, ale použiť ho môžete prirodzene aj so širokou škálou ďalších zbraní a kalibrov, a to vďaka technike Precision BDC. Viac sa dozviete v príručke puškohľadu.

Prisvietenie na batériu

O zámernom kríži a jeho prisvietení sme už hovorili. Konkrétne je podsvietený stredný bod a polkruh okolo neho. Podsvietenie napája jedna batéria typu CR2032, ktorú poznáme napríklad zo základných dosiek počítačov. Jedna batéria je k puškohľadu pribalená, náhradnú batériu potom môžete nosiť v ovládacom koliesku.

Aj do horšieho počasia

Puškohľad Strike Eagle funguje, aj keď je práve vonku horšie počasie. Je totiž vodotesný a nárazuvzdorný. Okrem toho je plnený dusíkom a disponuje tesnením vo forme „o“ krúžkov, takže sa mu nezahmlieva optika. Dovnútra sa navyše nedostane ani prach či ďalšie nečistoty. Vodeodolnosť je stanovená podľa štandardu IPX7, čo znamená, že puškohľad je možné ponoriť do 1 metra až na pol hodiny.

Obraz bez skreslenia

Už z výroby je pre puškohľad nastavená korekcia paralaxy na 100 yardov (cca 92 metrov), a paralaxa je teda veľmi malá. Dokonca taká malá, že je podľa všeobecne vžitých štandardov u puškohľadov považovaná za prakticky nulovú. Má teda minimálny vplyv na výkon puškohľadu.

Upozornenie: Pre správne fungovanie puškohľadu je samozrejme nutné sa riadiť montážnymi inštrukciami v návode na použitie.

Benefity, o ktorých musíte vedieť:

 • vylepšený model puškohľadu
 • pre taktické použitie, športovú streľbu aj lov
 • kvalitné spracovanie z eloxovaného leteckého hliníka
 • ľahký a kompaktný
 • jednoduché ovládanie
 • súčasťou balenia je zoomovacia páčka
 • vodotesný a nárazuvzdorný
 • plnenie dusíkom plus „o“ krúžky proti zahmlievaniu
 • ochrana vonkajších šošoviek ArmorTek
 • antireflexná úprava šošoviek
 • prisvietený zámerný kríž
 • minimálna paralaxa