Lemaly

Všetko pre šport, relax a pohodu

Puškohled Crossfire II 2-7x 32 V-Plex MOA Vortex® – Čierna (Farba: Čierna)

Puškohled Crossfire II 2-7x 32 V-Plex MOA Vortex® – Čierna (Farba: Čierna)

Cena: 170.00 EUR

Puškohľad je optické zariadenie, ktoré sa upevňuje k zbrani namiesto klasických mieridiel a uľahčuje zamiereniena dlhšie vzdialenosti tým, že cieľ približuje / zväčšuje. Tento model značky Vortex umožňuje až sedemnásobné priblíženie. Je to vlastne špeciálne upravený ďalekohľad so zámerným krížom. Ideálny pre taktickú streľbu, športovú streľbu aj pre lovcov. 

Odolné telo

Telo puškohľadu je zhotovené z veľmi kvalitného hliníka, používaného v leteckom priemysle, ktorý je pre väčšiu odolnosť aj pre atraktívnejší vzhľad čierno eloxovaný. Aj vďaka tomu puškohľad nie je zdrojom nežiaducich odleskov, ktoré by prezradili strelca nepriateľom alebo lovca svojej koristi. Tvrdé eloxovanie tiež zvyšuje odolnosť povrchu aj celého puškohľadu voči poškodeniu.

Odolná optika

Šošovky s úpravou fully multi-coat poskytujú vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka extrémne vysokej transmisii svetla. Poskytujú tak optimálne pozorovacie výsledky. Táto najmodernejšia technológia zaručuje absolútne jasný obraz s vysokým kontrastom, s ostrými kontúrami a s prirodzeným farebným rozlíšením. Antireflexná úprava je aplikovaná na vonkajších šošovkách, ktoré prichádzajú do styku so vzduchom.

Ovládanie je hračka

Ovládanie puškohľadu je naozaj jednoduchéOtočným prstencom na očnici regulujeme focus, teda zaostrenie presne pre svoje oko. Na hlave puškohľadu (pred okulárom) nájdeme ešte jeden prstenec slúžiaci na nastavovanie požadovaného zväčšenia. Zhruba v polovici tela puškohľadu sa nachádza tzv. komín (alebo vežička, ak chcete) s ovládacím kolieskomPravým komínom / kolieskom nastavujeme stranovú korekciu (windage) a horným komínom / kolieskom ovládame výškovú korekciu (elevation). Predvolené nastavenie, tzv. nastavenie nuly, sa zvyčajne vykonáva na 100 yd, teda cca 91,4 m, pre diaľkovú streľbu sa používa vzdialenosť objektu 200 yd, teda cca 182,8 m. Po požadovanom nastavení oboch korekcií možno za pomoci skrutiek otočiť kolieska nulou na rysku, čo sa hodí k rýchlemu návratu k vášmu východiskovému nastaveniu, ak je potreba niekedy vykonať úpravy nastavenia v teréne.

Zámerný kríž

Reticle alebo ak zámerný kríž či zámerná osnova nesie označenie V-Plex (MOA). Jeho použitie je podrobne rozpísané v príručke puškohľadu. U tohto modelu nie je možnosť prisvietenia kríža. Tento model predstavuje streleckú optiku v druhej fokálnej / ohniskovej rovine, tzn. že sa veľkosť kríža nemení s nastaveným zväčšením, meracie prvky majú zodpovedajúcu veľkosť pri maximálnom zväčšení.

S prehľadom zvláda rozmary počasia

Je vodotesný a nárazuvzdorný, a navyše plnený dusíkom a utesnený „o“ krúžkami, takže dovnútra nenatečie ani sa nezahmlí. Špeciálna tesniaca technológia chráni high-end optiku pred vonkajšími vplyvmi. Žiadny prach, žiadna nečistota a žiadna vlhkosť nemôže preniknúť dovnútra do puškohľadu a spôsobiť poškodenie a/alebo chyby na poskytovanom obrazu.