Lemaly

Všetko pre šport, relax a pohodu

Puškohľad Strike Eagle 1-6x 24 AR-BDC3 (MOA) Vortex® (Farba: Čierna)

Puškohľad Strike Eagle 1-6x 24 AR-BDC3 (MOA) Vortex® (Farba: Čierna)

Cena: 527.00 EUR

Puškohľad je optické zariadenie, ktoré sa upevňuje k zbrani namiesto klasických mieridiel a uľahčuje zamierenie na dlhšie vzdialenosti tým, že cieľ približuje / zväčšuje. Tento model značky Vortex umožňuje až šesťnásobné priblíženie. Je to vlastne špeciálne upravený ďalekohľad so zámerným krížom, ktorý je naviac priesvitný pre lepšie a jednoduchšie použitie. Ideálny pre taktickú streľbu, športovú streľbu aj pre lovcov. Strike Eagle je strelecká optika v druhej fokálnej rovine, tzn. že sa veľkosť kríža nemení s nastaveným zväčšením, meracie prvky majú zodpovedajúcu veľkosť pri maximálnom zväčšení. Jedná sa o nový, vylepšený model Strike Eagle s novým zámerným krížom a naozajstným 1x zväčšením.

Odolný materiál

Telo puškohľadu je zhotovené z veľmi kvalitného hliníka, používaného v leteckom priemysle, ktorý je pre väčšiu odolnosť aj pre atraktívnejší vzhľad čierno eloxovaný. Aj vďaka tomu puškohľad nie je zdrojom nežiaducich odleskov, ktoré by prezradili strelca nepriateľom alebo lovca svojej koristi.

Dokonale chránená optika

Šošovky a ďalšie optické prvky s úpravou fully multi-coat poskytujú vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka extrémne vysokej transmisii svetla. Poskytujú tak optimálne pozorovacie výsledky. Táto najmodernejšia technológia zaručuje úplne jasný obraz s vysokým kontrastom, s ostrými kontúrami a s prirodzeným farebným rozlíšením. Navyše je na vonkajších šošovkách aplikovaná špeciálna ochrana Armortex, ktorá ich chráni pred škrabancami, pred olejom a pred nečistotami.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie puškohľadu je naozaj jednoduché. Otočným prstencom na očnici regulujeme focus, teda zaostrenie , presne pre svoje oko. Na hlave puškohľadu nájdeme ešte jeden prstenec slúžiaci k nastavovaniu požadovaného zväčšenia. Zhruba v polovici tela puškohľadu sa nachádza tzv. komín s ovládacími kolieskami. Ľavým kolieskom nastavujeme stupeň osvetlenia, pravým kolieskom ovládame stranovú korekciu (windage) a horným kolieskom ovládame výškovú korekciu (elevation). Zoomovanie je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie vďaka odnímateľné zoomovacie páčke, ktorá je súčasťou balenia.

Reticle

Reticle alebo zámerný kríž alebo zámerná osnova nesie označenie AR-BDC. Tento exkluzívny systém uľahčuje streľbu do vzdialenosti od 0 do 600 yardov (cca do 548,64 metra) s populárnym kalibrom .223 / 5,56 mm a .308 / 7,62 mm. Jeho použitie je podrobne rozpísané v príručke puškohľadu. Možno ho tiež účinne použiť s širokou škálou iných strelných zbraní kalibru s použitím techniky Precision BDC taktiež popísanej v príručke.

Prisvietenie zámerného kríža

Pre neobmedzený výkon za zlých svetelných podmienok ponúka Strike Eagle riešenie – kríž pre zameriavanie je iluminovaný. Ponúká podsvietený stredný bod a polkruh okolo. Prisvietenie je nastaviteľné v 11 stupňoch intenzity, medzi ktorými sa veľmi ľahko prepína – viď vyššie.

Šťava pre ilumináciu

Puškohľad, respektíve prisvietenie, je napájaný jednou batériou typu CR2032, s ktorou sa bežne stretávame predovšetkým u základných dosiek počítača. Jedna batéria je súčasťou dodávky. Ak chceme, možno v ovládacom koliesku nosiť náhradnú batériu.

Funguje, aj keď je psie počasie

Je vodotesný a nárazuvzdorný a navyše plnený dusíkom a utesnený „o“ krúžkami, takže dovnútra nenatečie ani sa nezahmlie. Špeciálna tesniaca technológia chráni high-end optiku pred vonkajšími vplyvmi. Žiadny prach, žiadna nečistota a žiadna vlhkosť nemôže preniknúť dovnútra do ďalekohľadu a spôsobiť poškodenie a / alebo vady na poskytovanom obrazu. Puškohľad sa pýši vodotesnosťou podľa štandardu IPX7, je teda chránený proti ponoreniu do vody do hĺbky 1 metra na 30 minút.

Žiadne skreslenie

Puškohľad má z výroby napevno nastavenú